HerbasPanevėžio apygardos teismai

Naujienos

Moksleiviai kviečiami aktyviai dalyvauti teisinio švietimo iniciatyvoje – Nacionalinėje teisinių žinių olimpiadoje
2017-03-16
 

Kovo 14 d. prasidedančios iniciatyvos, kurios partneriu jau antrus metus yra Nacionalinė teismų administracija, tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą, valstybės teisės sistemą.

 

„Gyvename globaliame pasaulyje, aktyviai bendraujame socialiniuose tinkluose, mėgaujamės saviraiškos laisve, daug keliaujame, todėl teisinės žinios – ypač jaunam žmogui – yra daugiau nei būtinos,“ – sako olimpiadą globojanti teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

 

Iniciatyvos rengėjai siekia atkreipti jaunimo ir kiekvieno Lietuvos gyventojo dėmesį, kad teisinės žinios svarbios kiekvienam – bendraujant internetu, atostogaujant, darbo santykiuose, įsigyjant prekes, tvarkant nuosavybės klausimus, vaiko-šeimos-mokyklos santykiuose, apsaugant savo privatumą, vengiant diskriminacijos ir daugybėje kitų situacijų. Antrą kartą vyksiančios iniciatyvos organizatoriai tikisi sulaukti dar didesnio mokyklų ir moksleivių aktyvumo.

 

„Olimpiadą kartu su visomis pagrindinėmis Lietuvos teisinėmis organizacijomis rengiame ne tik dėl didėjančio susidomėjimo teisės žiniomis mokyklose. Bendraudami su moksleiviais pastebime, kad teisinių žinių – ypatingai „teisės ir pareigos“ sąsajos dar trūksta, taip pat ir atsakymų į kasdienius klausimus nepilnamečių darbo, vartojimo, bendravimo elektroninėje erdvėje, padarytos žalos atlyginimo, eismo įvykių ir kitose nepilnamečiams ir suaugusiems aktualiose srityse,“ – teigia olimpiados iniciatorių atstovė Mykolo Romerio universiteto profesorė Lyra Jakulevičienė.

 

Nacionalinė teisinių žinių olimpiada vyks dviem turais. Pirmasis etapas vyks visos Lietuvos mokyklose bei gimnazijose balandžio 7 d. Jo metu mokiniai laikys teisinių žinių testą. Apie 300 geriausiai testą išlaikiusių moksleivių pateks į finalinį etapą, kuriame turės galimybę pabendrauti su teisinių profesijų atstovais (advokatais, teisėjais, prokurorais) ir susipažins su teisiniais aspektais, aktualiais moksleiviams. Ne moksleiviai iniciatyvoje dalyvauti galės pildydami teisinių žinių testą naujienų portale 15min.lt 

 

Olimpiados nugalėtojų laukia vertinti iniciatyvos partnerių įsteigti prizai. Pagrindinis prizas – advokatų kontoros Eversheds Saladžius įsteigta teisės studijų stipendija.

 

Pirmojoje nacionalinėje moksleivių  teisinių žinių olimpiadoje dalyvavo virš 800 moksleivių, daugiau kaip 70 mokyklų ir gimnazijų iš visos Lietuvos. Daugiausiai moksleivių į finalą pateko iš Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų ir rajonų mokyklų bei gimnazijų.

 

Olimpiada vykdoma kaip bendra Teisingumo ministerijos, Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos advokatūros iniciatyva. Olimpiados partneriai – Švietimo ministerija, Lietuvos Aukščiausias teismas, Nacionalinė teismų administracija, Antstolių rūmai, Lietuvos teisininkų draugija, privačios bendrovės. Informacinis partneris – naujienų portalas 15min.lt.

 

Daugiau informacijos: www.teisekiekvienam.lt; teisekiekvienam@mruni.eu

 

 

 
Informaciją atnaujino: Jolita Gudelienė
Informacija atnaujinta: 2017-03-16 16:21

TEISMO DARBO LAIKAS

IIV  8.0017.00

V      8.0015.45

Pietų pertrauka 12.0012.45

DOKUMENTŲ PRIĖMIMO LAIKAS

I, III

 8.00–18.00

II, IV

 8.00–17.00

V

 8.00–15.45

Teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 45 45 55

El. paštas jolita.gudeliene@teismas.lt

Sertifikavimo ženklas

PANEVĖŽIO APYGARDOS
TEISMAS
Biudžetinė įstaiga
Elektros g. 9
LT-35175 Panevėžys

Tel. (8 45) 46 87 65

Faks. (8 45) 46 85 83
El. paštas

panevezio.apygardos@teismas.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188607531

 
Viso apsilankė:6318028Šiandien:3801Dabar naršo:138