HerbasPanevėžio apygardos teismai

Naujienos

Teisėjai pakvietė senjorus į susitikimą bibliotekoje
2017-09-29
 

Rugsėjo 27 dieną Panevėžio apygardos ir apylinkės teismai pakvietė miesto senjorus į renginį „Teisės ABC senjorams: apie teismo darbą iš pirmų lūpų“. Susitikimas organizuotas bendradarbiaujant su Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka – ji renginiui suteikė savo erdvę.

 

Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai skirtoje teisės abėcėlėje miesto senjorus sveikino Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Laimantas Misiūnas: „Senjorai šiais laikais yra labai aktyvūs, smalsūs, jiems rūpi teisiniai dalykai, o tai tikrai svarbu. Mums taip pat svarbu, kad jūs žinotumėte, kur ir kada kreiptis, kai susiduriate su teisinėmis problemomis.“

 

Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkė Virginija Breskienė supažindino senjorus su teismų reforma ir jos nauda, paaiškino, kuo skiriasi apylinkės ir apygardos teismai, kokias bylas jie nagrinėja ir į kurį reikėtų kreiptis. „Tačiau kaip didelę darbo patirtį turinti teisėja siūlyčiau jums prieš einant į teismą pirmiausia bandyti bet kokius ginčus spręsti taikai – tai jums kainuos gerokai pigiau“, – senjorams rekomendavo pirmininkė.

 

Senjorams buvo pristatyta ir teismuose veikianti savanorių tarnyba. „Jeigu turite laiko, jus domina teisiniai dalykai, norite bendrauti su žmonėmis, mielai jus kviečiame prisijungti prie šios prasmingos veiklos“, – sakė V. Breskienė.

 

Susitikimo dalyviai – vyresnio amžiaus žmonių draugijų atstovai, bibliotekų lankytojai, teismų darbu besidomintys miestiečiai turėjo ir konkrečių klausimų, pvz., kaip teisėjams yra paskiriamos bylos, į ką teisme kreiptis, jei turi klausos ar regos negalią ir esi pakviestas liudyti.

 

Vienam iš dalyvių nusistebėjus, kad negalima bet kam kada panorėjus patekti pas teisėją į kabinetą, senjorai įsitraukė į diskusiją apie teisėjų nešališkumo svarbą, pasitikėjimą teismais. Senjorai sutarė, kad iš tiesų svarbiausia yra, kad teismas bylą išnagrinėtų objektyviai, sąžiningai, kvalifikuotai.

 

O kad teismai neužsidaro nuo piliečių ir nuo jų neatsiriboja, patikino tiek V. Breskienė, tiek L. Misiūnas: „Visais rūpimais klausimais piliečius nurodytu laiku priima teismo pirmininkai, jų durys jums visada atviros“.

 

Diskusija kilo ir dėl tarėjų instituto teismuose atsiradimo. Čia nuomonės išsiskyrė – vieni dalyviai pritarė, kad tarėjai teismuose reikalingi, kiti gi, priešingai, buvo įsitikinę, kad tam nepakanka turėti vien gyvenimiškos patirties, reikėtų ir teisinių žinių, be to, sakė neįsivaizduoją savęs dirbančių tokį atsakingą darbą.

 

„Atsisveikindami dar norėtume senjorus paraginti būti budriems, nepasikliauti telefoniniais sukčiais, bandančiais išvilioti jūsų pinigus“, – sakė teisėjas L. Misiūnas.

 

Linksmos reakcijos iš auditorijos sulaukė ir dar vienas teisėjo patarimas: „Neskubėkite atsisveikinti su savo turtu ir pinigais – perleisti juos vaikams ar giminaičiams. Atminkite, kad vyresni žmonės daug mielesni ir brangesni, kai jie kažką turi.“

 

Senjorams, turintiems asmeninių klausimų, pasiūlyta atvykti į kitą teismų renginį – spalio 25 dieną visuose teismuose vyksiančias nemokamas teisines konsultacijas „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome“. Čia nemokamai konsultuos teismo darbuotojai, valstybės garantuojamą teisinę pagalbą teikiantys teisininkai, advokatai, antstoliai.

 

 

Cituojant arba kitaip platinat šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

 

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko

padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

 

Irma Gritėnienė

Panevėžio miesto apylinkės teismo

pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

 

 

 

 

 
Informaciją atnaujino: Jolita Gudelienė
Informacija atnaujinta: 2017-09-29 10:48

TEISMO DARBO LAIKAS

IIV  8.0017.00

V      8.0015.45

Pietų pertrauka 12.0012.45

DOKUMENTŲ PRIĖMIMO LAIKAS

I, III

 8.00–18.00

II, IV

 8.00–17.00

V

 8.00–15.45

Teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Jolita Gudelienė

Tel. (8 45) 45 45 55

El. paštas jolita.gudeliene@teismas.lt

Sertifikavimo ženklas

PANEVĖŽIO APYGARDOS
TEISMAS
Biudžetinė įstaiga
Elektros g. 9
LT-35175 Panevėžys

Tel. (8 45) 46 87 65

Faks. (8 45) 46 85 83
El. paštas

panevezio.apygardos@teismas.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188607531

 
Viso apsilankė:6662785Šiandien:5571Dabar naršo:55